Grinding & Polishing Machine
Our range of products include chilli grinding machine for commercial purpose only. and dust proof turmeric and herbals polisher 25 kg for commercial purpose only..
Chilli Grinding Machine for Commercial purpose only.
Approx. Price: Rs 2,55,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Operation Mode | Semi-Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Capacity | 1500 Kg/Hour |
| Material of Construction(Contact) | SS 316 |
| Motor Power | 3 HP |
| Usage/Application | Commercial |
| Power Consumption | 2 Kwh |
| Country of Origin | Made in India |
We are the leading manufacturers of chilli grinding machine in hyderabad. .
Dust Proof Turmeric And Herbals Polisher 25 Kg For Commercial Purpose Only.
Approx. Price: Rs 75,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Motor Power | 3 HP |
| Material of Construction(Contact) | MS |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Capacity | 50-300 kg/hr |
| Operation mode | Semi automatic |
| Electricity Connection | 3 Phase |
Dust Proof Turmeric Polisher .