Spice Processing Plant
Our product range includes a wide range of masala processing plant for commercial purpose only. and spice processing plant for commercial purpose only..
Masala Processing Plant for Commercial purpose only.
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Operation Mode | Automatic |
| Electricity Connection | Three Phase |
| Motor Power | 5 HP |
| Material of Construction(Contact) | SS 316 |
| Capacity | 1500 Kg/Hour |
| Power Consumption | 5 Kwh |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Automatic Masala Processing Plant .
Spice Processing Plant for Commercial purpose only.
Approx. Price: Rs 5,00,000 / pieceGet Latest Price Product Details:
| Capacity | 75-100 Kg |
| Purpose | Spices Grinding |
| Usage/Application | Commercial |
| Brand | Shree Industrial Equipment |
| Type Of Machines | Pulveriser |
| Power | 3-5 kW |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 440 V |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Frequency | 50/60 Hz |
Backed by rich industrial experience we are offering spice processing plant to our customers providing the best services to our customers at reasonable rates