Product Details:
| Capacity | 50-100 Kg/h |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Power | 0.75- 5 kW |
| Speed | 1380 RPM |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 120 Kg |
| Brand | Shree Industrial Equipment |
| Screen Mesh | 12-300 |