Turmeric Polish Machine
Manufacturer of a wide range of products which include turmeric polishing machine for commercial purpose only and turmeric polishing machine 100 kg for commercial purpose only.
Turmeric Polishing Machine For Commercial Purpose Only
Approx. Price: Rs 95,000 / pieceGet Latest Price Product Details:
| Motor Power | 3-75 HP |
| Operation Mode | Semi-Automatic |
| Electricity Connection | Both 1 and 3 phase |
| Capacity | 20- 500 kg/hr |
| Material of Construction(Contact) | MS and SS |
| Power Consumption | 1.5-50 KWH |
| Warranty | 1 year |
Price: Rs 55000- 5.5 Lakhs/-
Turmeric Polishing Machine 100 Kg For Commercial Purpose Only
Approx. Price: Rs 1,25,000 / pieceGet Latest Price Product Details:
| Capacity | 200-5000 Kg/h |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | Mild Steel |
| Purpose | Turmeric Polishing |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Dimension | 1540*730*740 mm |
| Power | 5-10 kW |
| Voltage | 380 V |
Price Range:Rs 75000-375000/Unit .